Jak požádat o dotaci?

Na podzim 2019 budete mít možnost se obrátit na webové stránky Vašeho krajského úřadu. Nová vlna žádostí se bude opět řešit online. Realizace tepelného čerpadla je možná ještě před vypsáním termínů dotací pro rok 2019.

M-Klima nabízí nově možnost vyřešit výměnu kotle tzv. na klíč. To znamená, že všechny formality za Vás vyřídíme my. Vy nám budete muset pouze vyfotit starý kotel a poskytnout potřebnou dokumentaci a plnou moc.


V jaké výši mi bude poskytnuta dotace?

V minulém roce dosahovala výše dotace až 127.500,- Kč a předpokládáme, že v roce 2019 bude výše dotace stejná.

Tepelné čerpadlo

Přesné informace k dotacím pro rok 2019 se zatím připravují. Budeme vás o nich informovat na této stránce hned jakmile je budeme mít k dispozici.

Další doplňkové služby

 • Administraci – Nová zelená úsporám – rodinné domy (veřejné budovy, bytové domy)
 • Finální podání všech dokumentů na příslušné krajské úřady, vyplývající z podmínek konkrétního dotačního programu a daného kraje
 • Ekologickou likvidaci kotlů na tuhá paliva
 • Vypracování PENB
 • Revizní a kontrolní zprávy (spalinové cesty)

Na jaké kotle
se vztahuje dotace?

Dotaci lze čerpat na nový plynový kondenzační kotel a tepelné čerpadlo.

Z jakých nových
kotlů si můžu vybírat?

Certifikaci pro kotlíkovou dotaci mají všechna zařízení, která běžně montujeme – tzn. kompletní sortiment značek DAIKIN a TOSHIBA. Dotace se vztahuje na tepelná čerpadla Daikin Altherma a Toshiba Estia.

Daikin

Společnost M-klima s.r.o. Vám a vašim zákazníkům nyní nabízí kompletní vyřízení dotace od vypracování a podání žádosti na příslušné úřady až po vyplacení finanční částky a to za předpokladu instalace produktu z naší široké nabídky tepelných čerpadel DAIKIN. Zástupce společnosti M-klima s.r.o. osobně navštíví Vaše žadatele a dohodne všechny potřebné náležitosti s vyřízením daného dotačního titulu.

Za předpokladu instalace tepelného čerpadla společnosti Daikin platí pro koncového uživatele následující speciální podmínky vyřízení kotlíkové dotace:

 • Poplatek za vypracování a podání žádosti společností M-klima s.r.o. na příslušné úřady – 5.000 Kč bez DPH (splatné koncovým uživatelem po přidělení dotace)
 • Potvrzení o technickém stavu stávajícího kotle dle zákona 201/2012 SB příloha č.11 (v případě, že koncový uživatel nemá) – 1.390 Kč bez DPH (splatné ihned po provedeni revize)

Navíc společnost Daikin přidává ke kotlíkové dotaci + 15 000 Kč

 • Možnost pro koncové zákazníky využít slevu 15.000,- Kč na instalaci tepelného čerpadla DAIKIN v dotačním programu (kotlíková dotace + Nová zelená úsporám). Pokud jste úspěšným žadatelem kotlíkové dotace dostanete dotaci dalších 15 000 Kč od společnosti Daikin!!!
 • Všechna tepelná čerpadla a kondenzační kotle DAIKIN jsou registrována v dotačních titulech SFŽP pro ČR
 • Více naleznete na http://www.daikin.cz/dotace/

TOSHIBA

Společnost M-klima s.r.o. Vám a vašim zákazníkům nyní nabízí kompletní vyřízení dotace od vypracování a podání žádosti na příslušné úřady až po vyplacení finanční částky a to za předpokladu instalace produktu z naší široké nabídky tepelných čerpadel TOSHIBA.Zástupce společnosti M-klima s.r.o. osobně navštíví Vaše žadatele a dohodne všechny potřebné náležitosti s vyřízením daného dotačního titulu.

Za předpokladu instalace tepelného čerpadla společnosti TOSHIBA platí pro koncového uživatele následující speciální podmínky vyřízení kotlíkové dotace:

 • Poplatek za vypracování a podání žádosti společností M-klima s.r.o. na příslušné úřady – 5.000 Kč bez DPH (splatné koncovým uživatelem po přidělení dotace)
 • Potvrzení o technickém stavu stávajícího kotle dle zákona 201/2012 SB příloha č.11 (v případě, že koncový uživatel nemá) – 1.390 Kč bez DPH (splatné ihned po provedeni revize)

Kdy je možné podávat žádosti o dotace?

Předpokládaný termín je podzim 2019. Termín upřesníme, až bude známý.

V případě vyčerpání peněžních prostředků určených na Program bude příjem žádostí pozastaven.

Kolik je v programu prostředků?

Pro Středočeský kraj bude k dipsozici cca 600 000 000,- Kč.

Kdy se dozvím jestli jsem uspěl?

Kraj musí rozhodnout o přidělení dotace do 120 dnů od doručení žádosti. (Tato informace byla platná v minulém kole dotací).

Dotační formulář

Nečekejte na poslední chvíli a raději vše vyřešte s předstihem. Pomůžeme Vám!

Mám zájem o dotaci až 127.500,- Kč