Ukryjte klimatizaci do stropu.

Pokud máte dostatečný  prostor u podhledů, můžete využít mezistropnáí klimatizaci.

Mezistropní (kanálové) klimatizace

Mám zájem

Mezistripní kanalová klimatizace

Maximálně ukrytá vnitřní klimatizační jednotka je mezistropní klimatizace neboli kanálová. Je výhodná všude tam, kde existuje dostatečný mezistropní prostor u podhledů, zejména však v malých i velkých kancelářích, v restauracích, hotelích i supermarketech. Mezistropní klimatizace ničím neruší vzhled interiérů, protože výdech klimatizace je ve formě malých talířových otvorů. Využívá se zejména u centrální klimatizace. Díky volnému mezistropnímu prostoru lze vzduch rozvést do všech koutů prostoru díky většímu počtu výdechových mřížek. Klimatizační systém je možné kombinovat se vzduchotechnickými rozvody a nevadí ani jejich délka.

Jednotky mezistropní klimatizace mají i nízké provedení

Mezistropní klimatizaceMezistropní klimatizace se dělí podle výšky jednotky na nízkou, standardní a vysokotlakou. Nízká mezistropní klimatizace značky Toshiba pro menší objekty má konstrukční výšku 210 nebo 550 mm, výkon chlazení 5 kW a výkon topení 5,3 kW. Tyto jednotky jsou velmi účinné a jsou dodávány s čerpadlem kondenzátu. Těleso je uzpůsobeno pro přívod čerstvého vzduchu. Standardní mezistropní klimatizace Toshiba pro menší objekty má výšku 275 mm, výkon chlazení 5 kW až 14 kW, výkon topení 5,3 kW až 16 kW. Vysokotlaké kanálové jednotky mají výšku 470 mm a výkon chlazení 22 a 23 kW a topení 22,4 a 27 kW. Toshiba disponuje jednotkami s vyšším výkonem pro rozsáhlé komerční prostory.

Speciální omyvatelné filtry chrání také před alergeny

V jednotce mezistropní klimatizace je umístěn většinou omyvatelný prachový filtr, který chrání celý nasávací prostor. Tyto kanálové jednotky stejně jako další typy klimatizace díky filtrům zbavují vzduch prachu, bakterií a pylu a díky ventilátoru zamezují vzniku plísní. Jsou ovládány v systému centrální klimatizace, ale i individuálně pomocí i dálkového ovladače. Většina jednotek má odhlučněné ventilátory, protože jednotky jsou ideální do kanceláří a hotelů. Jednotkami mezistropní klimatizace disponují námi dodávané značky Toshiba, LG, Daikin.

Napište nám

Nejsou tyto informace pro vás dostatečné? Pak vám jistě pomůžou stránky z naší poradny: