Mezistropní (kanálové) klimatizace

Maximálně ukrytá vnitřní klimatizační jednotka je mezistropní klimatizace neboli kanálová. Je výhodná všude tam, kde existuje dostatečný mezistropní prostor u podhledů, zejména však v malých i velkých kancelářích, v restauracích, hotelích i supermarketech.

Mám zájem

Mezistropní klimatizace ničím neruší vzhled interiérů, protože výdech klimatizace je ve formě mřížek, které splynou s interiérem. Využívá se zejména u centrální klimatizace. Díky volnému mezistropnímu prostoru lze vzduch rozvést do všech koutů prostoru díky většímu počtu výdechových mřížek. Klimatizační systém je možné kombinovat se vzduchotechnickými rozvody a nevadí ani jejich délka.


Mezistropní klimatizace se dělí podle výšky jednotky na nízkou, standardní a vysokotlakou. Nízká mezistropní klimatizace značky Toshiba pro menší objekty má konstrukční výšku 210 nebo 550 mm, výkon chlazení 2,5 až 16 kW a výkon topení 3 až 17 kW. Tyto jednotky jsou velmi účinné a jsou dodávány s čerpadlem kondenzátu. Těleso je uzpůsobeno pro přívod čerstvého vzduchu. Standardní mezistropní klimatizace Toshiba pro menší objekty má výšku 275 mm, výkon chlazení 5 kW až 14 kW, výkon topení 5,3 kW až 16 kW. Vysokotlaké kanálové jednotky mají výšku 470 mm a výkon chlazení 22 a 23 kW a topení 22,4 a 27 kW. Toshiba disponuje jednotkami s vyšším výkonem pro rozsáhlé komerční prostory.

V jednotce mezistropní klimatizace je umístěn většinou omyvatelný prachový filtr, který chrání celý nasávací prostor. Tyto kanálové jednotky stejně jako další typy klimatizace díky filtrům zbavují vzduch prachu, bakterií a pylu a díky ventilátoru zamezují vzniku plísní. Jsou ovládány v systému centrální klimatizace, ale i individuálně pomocí i dálkového ovladače. Většina jednotek má odhlučněné ventilátory, protože jednotky jsou ideální do kanceláří a hotelů. Jednotkami mezistropní klimatizace disponují námi dodávané značky Toshiba, LG, Daikin.


Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo