Toshiba Estia

Skvělým úsporným řešením pro rodinné domy i větší stavby, pro novostavby i rekonstrukce je tepelné čerpadlo Toshiba Estia. Nejmodernější způsob řízení výkonu pomocí invertoru výrazně šetří dodávanou elektrickou energii.

Mám zájem


Čerpadlo pracuje podle požadované spotřeby tepla, tedy odebírá jen tolik elektrické energie pro fungování systému, kolik je potřeba. Je možné je kombinovat například s elektrickým, plynovým kotlem či solárními panely. Tepelné čerpadlo Toshiba je tepelné čerpadlo vzduch-voda, které využívá bezplatnou tepelnou energii z venkovního vzduchu a s pomocí malého množství elektrické energie ji distribuuje do otopné soustavy.

Tepelné čerpadlo Toshiba má minimální nároky na prostor, instaluje se na fasádu, na střechu či k budově, nevyžaduje složité stavební práce. Skládá se z venkovní jednotky s kompresorem a vnitřní jednotky, kde dochází k výměně energie. Venkovní jednotka pracuje tiše, protože uspořádání a konstrukce kompresorů redukuje vyšší vibrace a zajišťuje dlouhou životnost. Vnitřní jednotka se dá snadno umístit a instalovat. Tepelné čerpadlo Toshiba umí regulovat dva teplotní okruhy, například radiátorový, kde je nutná vyšší teplota a podlahové vytápění. Dokáže ohřát vodu až na 65° C.

Tepelné čerpadlo Toshiba zajišťuje nejen topení a ohřev teplé vody, ale umožňuje v letních měsících i chlazení vnitřního prostoru. Do systému je však nutné přidat jednotku fan-coil, která funguje na bázi konvertoru a interiér vytápí či ochlazuje. Tepelné čerpadlo Toshiba má technologii, která brání zamrzání venkovní jednotky, ale současně nesnižuje její výkon při odtávání námrazy. Celý systém čerpadla lze vybudovat v několika režimech, například jen topení v jednom okruhu, topení a chlazení v jednom či ve dvou okruzích, topení a chlazení se stávajícím kotlem, solárními panely či se zásobníkem. Toshiba umožňuje stát se nezávislými na tradičních zdrojích paliva. Kontaktujte nás a vyberte si vhodný typ čerpadla Toshiba.


Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo