Vzduch-voda

Získávat teplo z venkovního vzduchu, i když je teplota pod bodem mrazu? To umí tepelná čerpadla vzduch-voda. Stejně jako u jiných čerpadel je zdrojem tepla přírodní prostředí, v tomto případě okolní vzduch. Oproti jiným čerpadlům má však systém vzduch-voda výrazně nižší náklady, protože nepotřebuje hloubit vrty či instalovat potrubí pro získávání tepla z podzemní vody. Zařízení pro tepelné čerpadlo vzduch-voda se umístí na fasádu nebo střechu, takže nejsou nutné velké nároky na instalaci.

Mám zájem


Tepelná čerpadla vzduch-voda pracují na principu odběru tepelné energie ze vzduchu. Základem je chladivo s nízkým bodem varu, které se v průběhu technologického procesu mění na plyn a zpět na kapalinu. Plyn, který odebral teplo, je stlačován, čímž svoji teplotu výrazně zvýší a předává ji otopnému systému. Celý proces řídí kompresor, který musí být poháněn elektrickou energií. To je při provozu tepelného čerpadla jediný náklad. Teplo je už zadarmo. Náklady na vytápění domu či bytu jsou u tepelného čerpadla zhruba o 45 až 55 procent nižší než u topení na plyn. U elektrického topení je úspora ještě vyšší.

Tepelná čerpadla vzduch-voda pracují podobně jako klimatizační jednotka. V jejím případě se využívá chlazení. Moderní systémy v komerčních prostorách, ale i bytech či malých firmách využívají veškerých výhod topení i klimatizace. V zimě tepelná čerpadla vzduch-voda topí, ale v létě se mění na klimatizační jednotku a obytné prostory chladí. Tím se tato tepelná čerpadla stávají univerzálním zařízením, které temperuje prostory podle venkovní teploty a podle požadavků uživatelů. Naše firma dodává tepelná čerpadla firem Toshiba, Daikin. Kontaktujte nás a pořiďte si moderní a úsporné topení budoucnosti.


Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo