Klimatizace do bytu a domu

Klimatizace do bytu a domu mají rozsah chladicího výkonu od 2 do 10 kW a lze je instalovat jako samostatný (split systém) nebo kombinovaný (multisplit systém). Je jedno pro který model se rozhodnete. Klimatizační jednotky Toshiba a Daikin pracují vysoce efektivně a zajišťují celoročně upravený, filtrovaný vzduch a perfektní teploty po celý rok. Klimatizace do bytu i domu je chytré řešení pro moderní rodiny. Nejen chladí a topí, ale zároveň čistí vzduch a zbavuje ho plísní, bakterií a pylu, které mohou vyvolávat alergické reakce.

Mám zájem

Správné umístění Klimatizace je klíčové pro její efektivní fungování a pohodlí uživatelů. Při rozhodování o umístění by měly být zváženy následující faktory:

Umístění venkovní jednotky klimatizace: Měla by být umístěna na místě, kde nebude rušit okolí a zároveň bude mít dostatečný přístup vzduchu. Možnosti zahrnují umístění na zemi, balkoně, stěně, střeše nebo dokonce na půdě, i když to není doporučeno bez adekvátního odvětrávání.

Umístění vnitřní jednotky klimatizace: Ideálně by měla být umístěna na stěně v místnosti, kde se nachází nejvíce lidí, například nad dveřmi nebo oknem pro optimální proudění vzduchu. V kancelářích se často umísťuje na strop pro lepší rozložení tepla a vzduchu.

Výška stropu a velikost místnosti: Tyto faktory ovlivňují, jak efektivně bude domácí klimatizace pracovat a jak bude vzduch v místnosti cirkulovat
Je důležité také zvážit estetický aspekt a zajistit, aby klimatizace byla v souladu s designem interiéru.

jsou stále populárnější volbou pro udržení příjemné teploty v domácnostech i kancelářích. Tyto zařízení nejenže ochlazují vzduch během horkých letních dnů, ale mnohé modely mohou také topit, což je užitečné během chladnějších období. Moderní klimatizace do bytu jsou navíc vybaveny filtry, které zlepšují kvalitu vzduchu odstraněním prachu a alergenů.
Existují různé typy pokojových klimatizací, od mobilních jednotek, které lze snadno přemístit, až po nástěnné modely, které vyžadují pevnou instalaci.
Výběr správné domácí klimatizace závisí na několika faktorech, včetně velikosti místnosti, požadovaného výkonu a dalších specifických potřeb, jako je například tichý provoz nebo energetická účinnost.

Při standardní instalaci je klimatizace složena z jedné venkovní a jedné vnitřní jednotky. U vnitřních jednotek jsou na výběr elegantní nástěnné jednotky a parapetní jednotky. U nástěnných jednotek je k dispozici velký výběr jednotlivých modelů. Jednotky s invertorovou technologií dávají široké spektrum pro výběr zařízení dle požadavků zákazníka.

Elegantní možností pro klimatizaci více místností je instalace multi-split systému, tj. kdy jedna venkovní jednotka je napojena na dvě až pět vnitřních jednotek.
V nabídce vnitřních jednotek jsou u multi-systémů nástěnné jednotky, parapetní jednotky, 4-cestné kazety a mezistropní jednotky. Podstatnou výhodou instalace je snížená náročnost na stavební prostor pro venkovní jednotku, a také snížené náklady na instalaci při zachování vysoké energetické účinnosti.

Moderní systémy klimatizace do domu využívají invertorovou technologii. Vysvětleme si tedy jaký je rozdíl mezi inverterovou a neinverterovou klimatizací.

Neinverterové klimatizace: mají pevný výkon kompresoru. Při dosažení požadované teploty se vypnou a po dosažení určité teploty se znovu zapnou. Jsou levnější, ale mohou být hlučnější a energeticky náročnější.

Inverterové klimatizace: jsou energeticky úspornější. Jejich kompresor pracuje s proměnlivým výkonem, což umožňuje udržovat stálou teplotu v místnosti. Jsou tišší a rychleji dosáhnou požadované teploty. Například klimatizace Toshiba oproti běžnému zařízení uspoří až 60% elektrické energie. Zařízení má pouze takový odběr energie, jaký je v danou chvíli zapotřebí. Jednotlivá zařízení dle výkonu postačí zajistit teplotní komfort v běžných místnostech o rozloze 40 až 70 m4, ale také až 200m4.

Při výběru klimatizace, ať už pro rodinný dům či byt v panelovém domě, je vhodné se obrátit na renomovanou firmu s bohatými zkušenostmi a dlouholetou praxí. Tato firma vám nabídne nejen profesionální instalaci, ale pomůže i s administrativou spojenou s dotacemi. Díky ověřeným recenzím si můžete být jisti, že budete s výsledkem plně spokojeni.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo