Klimatizace Toshiba

Klimatizace Toshiba patří k nejefektivnějším klimatizačním zařízením na trhu. Na základě invertorové technologie a použitím dvojitého rotačního kompresoru. Výsledkem je unikátní tzv. dvoustupňový rotační vačkový kompresor, který se oproti jiným kompresorům vyznačuje mnoha výhodami, jako je vyšší účinnost, nižší spotřeba a podstatně delší životnost.

Klimatizace Toshiba rozdělení

 

Single-split

V rámci standardní instalace se klimatizační jednotka skládá z vnitřní a venkovní části. Vnitřní jednotky je možno vybírat z elegantních nástěnných nebo parapetních jednotek. U nástěnných jednotek se modely liší filtrací a inventorovou technologií. Tento typ klimatizace je vhodný především pro menší jednotky – např. do bytu nebo kanceláře.

Multi-split.

V případě, že byste chtěli klimatizaci do více místností, tak je ideální řešení Multi-split. Jedná se o jednu venkovní jednotku, kterou je možno propojit s 2 až 5 vnitřními. Velkou výhodou jsou snížené nároky na stavební úpravy pro venkovní část a celkovou instalaci zařízení. Energetická účinnost se nemění. Tyto klimatizace se využívají pro větší objekty, např. do budov, ve kterých je několik kancelářských jednotek.

O společnosti Toshiba

Počátky světového koncernu sahají až do minulého století, kdy se Japonsko vrhlo do dobrodružství industrializace. V roce 1939 se sešel výrobce elektrických osvětlovacích těles (Tokyo Electric Company) s dalším výrobcem z oblasti silnoproudých zařízení (Shibauro Electric Company) a založili TOKYO SHIBAURO ELECTRIC COMPANY. Již tenkrát byla firma “interně” s oblibou nazývána TOSHIBA, oficiálně však byl tento název zapsán až v roce 1978.

Silný hospodářský růst po 2. světové válce motivoval Japonce mimo jiné, aby po vzoru Ameriky vyráběli také klimatizační zařízení, respektive klimatizace. Již v padesátých letech byly na trh uvedeny první japonské výrobky a upozornily na sebe inovačními prvky.

V roce 1961 prezentovala Toshiba ve světě první splitové klimatizační zařízení – systém, u kterého je vnitřní a venkovní jednotka propojena pouze měděným potrubím. Tím přejímá Toshiba roli “inovátora” a může až dodnes převratnými vynálezy razit cestu na trhu k dobru lidí a životního prostředí. Klimatizace Toshiba patří mezi kvalitu v rámci klimatizačních zařízení.

 

Napište nám