Klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu

Dokonalá izolace moderních budov díky nové generaci stavebních zateplovacích systémů, moderním oknům a dveřím, která výrazně snižuje či zcela zamezuje tepleným ztrátám, přináší nový problém. V interiérech chybí čerstvý vzduch, zvyšuje se koncentrace oxidu uhličitého i dalších nebezpečných látek, snižuje se obsah kyslíku a roste vlhkost. Tento nedostatek odstranila klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu. Nejen, že přivádí čerstvý venkovní vzduch, ale současně jej čistí, získává z něj teplo nebo jej naopak chladí.

Mám zájem


Klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu musela vyřešit i problém velkých měst, tedy silně znečištěné ovzduší zplodinami z dopravy i průmyslu, polétavým prachem a různými nežádoucími pachy. I v interiéru se soustřeďují vyšší koncentrace látek, které mohou působit zdravotní obtíže. Například z čisticích prostředků, barev, kouření, různých osvěžovačů i prostředků osobní hygieny. Ve vzduchotechnických rozvodech se mohou rozmnožovat baktérie a další choroboplodné zárodky. Klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu dokáže tyto potíže snadno vyřešit.

Při běžném odvodu vzduchu jen pomocí vzduchotechniky, tedy běžným větráním, vznikají značné tepelné ztráty. Klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu čerstvého vzduchu umožňuje zavést tzv. rekuperační režim, který zpětně využije maximum odváděného tepla. Vydýchaný a znečištěný vzduch je nahrazován čerstvým venkovním vzduchem, současně se čistí a při průchodu výměníkem si předají teplo a vlhkost. Některé klimatizační systémy ještě využívají tzv. režim free-cooling. V noci v létě je většinou venku chladnější vzduch než v interiérech a tak se bez tepelné úpravy vhání přímo do interiéru. Ráno pak není nutné zvyšovat výkony chlazení.


Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo