Vše můžete řídit z jednoho místa.

Centrální klimatizace umožní vše řídit z jednoho místa a zároveň si udržet i individuální kontrolu.

Centrální klimatizace

Mám zájem

Centrální klimatizaceDíky vývoji systémů klimatizace je možné klimatizovat místnost nebo malý objekt, ale i výškové budovy či rozsáhlé kancelářské prostory. Centrální klimatizace umožňuje řídit základní prvky systému z jednoho místa, ale zároveň zajistit jejich autonomii. Cílem je vytvořit příjemné pracovní či pobytové podmínky pro každý samostatný prostor, i když jsou situovány na různých místech budovy a s odlišným výdejem tepla. Dříve se stávalo, že v místnostech napojených na centrální klimatizaci bylo buď chladno, nebo zase příliš teplo a systémy měly velké energetické nároky. To dnes odpadá díky invertorové technologii, s níž jako první přišla firma Toshiba.

Klimatizační systémy s invertory výrazně šetří energii

centralni_klimatizace_2Invertory u centrální klimatizace přinesly průlom do hospodaření s elektrickou energií potřebnou pro provoz klimatizačních jednotek. Tato zařízení umožňují přizpůsobit provoz stále se měnícím požadavkům na výkon. Funguje to tak, elektronická řídicí jednotka sleduje výkon výměníků a hlavních agregátů a podle toho dává signál kompresorům ve venkovní jednotce. Díky této neustálé regulaci nemusí být všechny vnitřní klimatizační jednotky v provozu. Invertorové systémy u centrální klimatizace díky plynulé regulaci výkonu šetří výrazně energii. Prostor je plynule temperován bez výkyvů, systém není zatěžován elektrickými rázy a kolísavým napětím při rozběhu.

Centrální klimatizace, ale současně i individuální kontrola

U systému centrální klimatizace například firmy Toshiba mohou být rozvody vedeny všemi směry, což usnadňuje montáž klimatizace u rekonstruovaných a starších objektů. Na jednu venkovní jednotku může být napojeno až 48 vnitřních jednotek nejrůznějších typů, například kazetové klimatizace či nástěnné klimatizace. Díky autonomnímu řízení má uživatel možnost nastavit si teplotu v místnosti podle svého přání a mít tak klimatizaci pod kontrolou. U některých systémů existuje možnost přepnout centrální klimatizaci do nočního režimu a snížit jeho hlučnost.

Napište nám

Nejsou tyto informace pro vás dostatečné? Pak vám jistě pomůžou stránky z naší poradny: