Údržba klimatizace – proč se vyplatí pravidelné čištění

Údržba klimatizace – proč se vyplatí pravidelné čištění

Pořídili jste si klimatizaci? Super! Ale tím to nekončí. Aby vám klimatizace dobře a spolehlivě sloužila po co nejdelší možnou dobu je nutné se o ni také dobře starat. V našem článku se dozvíte, proč se vyplatí pravidelné čištění vaší klimatizace.

Klimatizace jsou dnes již běžnou součástí většiny moderních domácností i pracovních prostor. Tyto zařízení nám umožňují udržovat příjemnou teplotu během horkých letních dnů a vytvářejí tak příjemné a zdravé životní prostředí. Zároveň nám slouží i v zimních měsících a můžeme s nimi naše domy i byty vytápět. Nic méně, stejně jako jakýkoliv jiný elektronický přístroj, i klimatizace potřebují pravidelnou údržbu a čištění, aby správně fungovaly.

Proč je důležité čistit klimatizace?

Klimatizace ženou vzduch přes výměník, kde se odstraňuje teplo a vlhkost. Vzduch, který vstupuje do klimatizace, může obsahovat různé druhy nečistot, jako jsou pyl, prach, bakterie, plísně a další alergeny. Tyto nečistoty se mohou usazovat v klimatizaci a vytvářet ideální podmínky pro růst a šíření škodlivých bakterií či plísní. Kromě toho může usazený prach a nečistoty omezit proudění vzduchu a tím snížit účinnost klimatizace.

Pravidelné čištění klimatizace pomáhá eliminovat tyto problémy a zlepšuje kvalitu vzduchu, který vdechujeme. Zároveň také zvyšuje účinnost klimatizace, což může snížit spotřebu energie a prodloužit životnost zařízení.

Odborné čištění klimatizace

Důkladné čištění klimatizace je ovšem trochu složitější, než na první pohled vypadá. Abyste dosáhli co nejlepšího výsledku, opravdu nestačí jen vyměnit filtr a otřít prach. Při našem odborném čištění zkontrolujeme vnější i vnitřní jednotky a klimatizační potrubí. U venkovní jednotky odstraníme hrubé nečistoty, například listí a větve, vyčistíme kondenzátor, zkontrolujeme ložiska ventilátorů, tlak chladiva a neporušenost izolace u elektroinstalace. U vnitřních jednotek vyčistíme filtry, odstraníme nečistoty ve vnitřním výparníku a vydesinfikujeme ho. Kromě toho také samozřejmě zkontrolujeme správný chod klimatizace ve všech stupních i to, zda někde neuniká chladivo.

Rozhodli jste se pro odborné čištění vašeho zařízení? Kontaktujte nás a OBJEDNEJTE si čištění ještě před sezónou. Potom už jen můžete naplno užívat slunečné a horké letní dny.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo