Čištění klimatizace

I sebelepší klimatizace potřebuje péči, aby fungovala stále efektivně a nezvyšovala náklady, například ve velmi prašném prostředí nebo při změnách povětrnostních podmínek. Vzduchotechnika se občas zanáší, zvlášť v ohybech, a může být zdrojem rozvoje nežádoucích mikroorganismů a plísní. Vyčištění klimatizace je nutné pro udržení správných hygienických podmínek i jako prevence proti požárům. Nepodceňujte čištění klimatizace, dlouho neudržované zařízení může způsobit obyvatelům domu či zaměstnancům v administrativních centrech zdravotní potíže.

Pro zdraví i jako obrana před selháním systému

Pravidelné čištění klimatizace je nutné provádět minimálně jednou do roka, ale v prašném či jinak extrémním prostředí se vyplatí i dvakrát ročně. Kromě zdravotních důvodů má čištění klimatizace i ryze ekonomický smysl. Nejčastěji se zanášejí výměníky klimatizace, jejich funkce se zhoršuje, nemohou předávat do venkovního okolí teplo a účinnost klimatizace se postupně snižuje. Chlazení už není jako dřív. Také kompresor se namáhá a zkracuje se tak jeho životnost. Absence údržby může způsobit i selhání celého systému. Myslete na své peníze i na hospodaření firmy.

Kontrola tlaku chladiva i izolace u elektroinstalace

Netaháme vám peníze z kapsy, čištění klimatizace má svůj význam a svůj postup. Zkontrolujeme vnější i vnitřní jednotky a klimatizační potrubí.  U venkovní jednotky odstraníme hrubé nečistoty, například listí a větve, vyčistíme kondenzátor, zkontrolujeme ložiska ventilátorů, tlak chladiva a neporušenost izolace u elektroinstalace. Čištění klimatizace u vnitřních jednotek spočívá v čištění filtrů, odstranění nečistot ve vnitřním výparníku a jeho desinfekci. Tam všude se rozmnožují mikroorganismy a plísně. Naši technici současně zkontrolují správný chod klimatizace ve všech stupních i to, zda někde neuniká chladivo.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo