Tepelná čerpadla vzduch/vzduch

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou zařízení, která dokážou využít teplo z okolního vzduchu a přenést ho do interiéru domu nebo bytu. Tímto způsobem můžete snížit náklady na vytápění a zároveň šetřit životní prostředí. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch fungují na principu reverzibilního chladicího cyklu, který je podobný tomu, jak pracuje klimatizace. Rozdíl je v tom, že tepelné čerpadlo dokáže pracovat v obou směrech - v zimě odebírá teplo z venku a dodává ho dovnitř, v létě naopak odvádí teplo zevnitř a chladí interiér.

Mám zájem

Tepelná čerpadla dle výrobce

Společnost M-klima montuje technologie špičkové kvality od značek Daikin a Toshiba. Máme širokou nabídku tepelných čerpadel vzduch/voda a nabízíme odborné poradenství pro váš správný výběr. U nás si můžete vybrat tepelná čerpadla těchto značek:

Závisí na mnoha faktorech, jako je například:

 • teplota okolního vzduchu
 • velikost a izolace domu
 • výkon tepelného čerpadla
 • topné médium

  Nicméně, obecně platí, že tepelná čerpadla vzduch/vzduch mají nižší účinnost než tepelná čerpadla vzduch/voda. Účinnost tepelného čerpadla se měří pomocí tzv. topného faktoru, což je poměr mezi získanou tepelnou energií a spotřebovanou energií tepelným čerpadlem. Běžně se topný faktor pohybuje v rozmezí od 2,5 do 5 a mění se podle podmínek, v nichž tepelné čerpadlo pracuje

  Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou poměrně levnou alternativou pro vytápění rodinného domu, ale nehodí se pro každý objekt a přes své nesporné výhody mají i svá omezení.

Vhodné umístění tepelného čerpadla vzduch/vzduch je velmi důležité z hlediska šíření hluku vůči okolní zástavbě. Pro správnou funkci by zadní stěna s výparníkem, přes který je nasáván vzduch z venkovního prostředí, měla být umístěna alespoň 30 centimetrů od objektu. Před samotným ventilátorem, který vyfukuje ochlazený vzduch, je doporučeno zachovat volný prostor minimálně 3 metry. Tím se zvuk nebude odrážet a rezonovat. Hygienickými úřady stanovené normy by měly být dodržovány vůči sousedním objektům.

Tepelné čerpadlo s invertorem je typ tepelného čerpadla, který umožňuje plynulou regulaci výkonu kompresoru a tím i spotřeby elektrické energie. Pracuje s nastavitelnou frekvencí tak, že se po dosažení nastavené teploty nevypne, ale pouze sníží frekvenci a plynule udržuje nastavenou teplotu v domě, a to s menší spotřebou elektrické energie.
Na rozdíl od tepelných čerpadel bez invertoru, která fungují systémem ON/OFF, kde kompresor buď běží na 100 % výkonu, nebo je vypnutý, tepelná čerpadla s invertorem umožňují plynulou regulaci výkonu kompresoru a tím i spotřeby elektrické energie.

Invertorové tepelné čerpadlo má několik výhod oproti tepelným čerpadlům bez invertoru.
Například:

 • Plynulá regulace výkonu kompresoru a tím i spotřeby elektrické energie
 • Možnost instalace v chladnějších regionech České republiky
 • Delší životnost kompresoru
 • Menší hlučnost

  Invertorové tepelné čerpadlo se používá v různých typech tepelných čerpadel například:

 • Vzduch/voda tepelná čerpadla
 • Voda/voda tepelná čerpadla
 • Země/voda tepelná čerpadla
  Společnost M-klima má v nabídce tepelná čerpadla s inventorem vzduch/vzduch nebo vzduch/voda.
 • levné na pořízení i provoz s možností využití dotace
 • nevyžadují žádnou otopnou soustavu ani podzemní vrty
 • mají snadnou instalaci
 • neprodukují žádné lokální emise
 • mohou fungovat i jako klimatizace
 • jsou také velmi účinná, protože dokážou vytvořit více tepla, než spotřebují elektrické energie.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch spotřebují méně elektřiny než plynové kotle nebo elektrické přímotopy. Spotřeba závisí na teplotě venku, velikosti a izolaci budovy, dále na výkonu čerpadla. Průměrně spotřebují 0,5 až 2 kWh na m2 za rok. Pro dům o velikosti 150 m2 to znamená 75 až 300 kWh ročně. To je mnohem levnější než jiné způsoby vytápění, které stojí desetitisíce korun ročně. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou tedy výhodná pro snížení nákladů na vytápění.

Tepelná čerpadla vzduch/vzduch jsou vhodná pro alergiky a astmatiky, protože čistí a filtrují přiváděný vzduch. Filtrují prach, pyl, bakterie a další nečistoty, které mohou způsobovat alergické reakce a astmatické záchvaty. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch také sníží vlhkost v místnosti, což může pomoci snížit růst plísní a roztočů, což jsou další spouštěče alergických reakcí. Pokud máte alergie nebo astma, tepelná čerpadla vzduch/vzduch mohou být skvělou volbou pro zlepšení kvality vzduchu v interiéru.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo