Využijte vzduch jako zdroj tepla.

Ani hodnoty pod bodem mrazu nejsou překážkou pro účinnou výkonost.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

Mám zájem

tepelna cerpadla vzduch vzduch2Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou variantou tepelných čerpadel vzduch-voda, ale pro distribuci tepla využívají vzduch. Zdrojem tepla je venkovního vzduch, a to i při hodnotách pod bodem mrazu. I při teplotách kolem -15 stupňů Celsia může tepelné čerpadlo účinně pracovat. I takový vzduch v sobě ukrývá určitou teplenou energii. Jediným provozním nákladem je elektrická energie, která pohání technologické zařízení. Ta však tvoří jen pětinu až čtvrtinu provozních nákladů. Za teplo z okolního vzduchu se však platit nemusí. Čerpadla vzduch-vzduch mají nízké nároky na instalaci, hodí se do novostaveb i starších domů, do rodinných domů i velkých komerčních objektů.

Dodáváme a montujeme tepelná čerpadla vzduch-vzduch těchto značek

Tepelná čerpadla mohou mít doplňkový zdroj vytápění

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch pracují na principu přeměny chladiva o nízkém bodu varu na plyn, který odnímá teplo ze vzduchu, následně je stlačován, čímž se zvyšuje jeho teplota. Předává své teplo proudícímu vzduchu, prudce se sníží jeho tlak, takže se mění na kapalinu a znovu vstupuje do celého cyklu. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch se skládají z vnější kompresorové jednotky a jedné či více vnitřních jednotek. Tento systém nevylučuje doplňkový zdroj tepla, který je možné využít při extrémně nízkých venkovních teplotách, kdy se snižuje účinnost čerpadla.

Tepelná čerpadla také čistí a filtrují přiváděný vzduchtepelna cerpadla vzduch vzduch

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch mají výhody v tom, že mají oproti jiným čerpadlům, například země -voda, nízké pořizovací nároky, nevyžadují velký prostor – lze je instalovat na fasádu, střechu či umístit na zem. Například tepelná čerpadla vzduch / voda z nich vycházejí. Jejich obrácený cyklus lze využít jako klimatizaci, takže nejen vytápějí, ale i ochlazují. Nespornou výhodu je i to, že díky speciálním filtrům a zvlhčovačům mohou čistit přiváděný vzduch a upravovat jeho vlhkost. Kromě toho často zbavují vzduch nepříjemných alergenů. Tepelná čerpadla vzduch-vzduch využívají invertorovou technologii, takže významně šetří elektrickou energii. Kontaktujte nás. Pro vaši budovu vám doporučíme vhodný typ pro vytápění či klimatizaci.

daikin logo toshiba_logo