Energetické úspory jsou důležité.

Ceny energií stále rostou, myslete na vaši budoucnost a pořiďte si tepelné čerpadlo.

Tepelná čerpadla

Mám zájem

tepelne_cerpadlo_1Dnes už snad každý ví, jak jsou energetické úspory důležité. Před 20 lety jste si ani nevšili, kolik vás stojí energie, ale dnes už tvoří významnou položku domácnosti. Ceny energií totiž neustále rostou a vyplatí se myslet hodně dopředu. Chcete-li se stát opravdu nezávislými na cenách tradičních energií, pořiďte si tepelné čerpadlo. Je to zdroj, který odnímá teplo ze země, vody nebo ze vzduchu a předává ho k vytápění objektu. Přestože výkon tepelných čerpadel není velký, díky zateplení domů získané množství tepla stačí k pohodlnému vytápění či ohřevu vody po celý rok.

Tepelná čerpadla berou teplo ze země, vzduchu či vody

Tepelná čerpadla se dělí podle toho, které médium vyžívají pro získávání tepla. Tepelné čerpadlo země/voda, znamená, že teplo se odebírá z podzemí a předává se otopné vodě. Funguje to tak, že v podzemním kolektoru proudí kapalina ve formě plynu, který se působením zemního tepla mírně ohřívá. Po stlačení ohřeje otopnou vodu v systému. Tepelné čerpadlo vzduch/voda je uzpůsobeno tak, že bere teplo z okolního vzduchu a předává jej vodě v otopném systému. Jsou i tepelná čerpadla, která odebírají teplo z vody. Přijaté teplo může také přímo ohřívat vzduch v místnosti.

Snížit počáteční náklady na pořízení pomáhá státní dotace

tepelne_cerpadlo_2Tepelná čerpadla systému země/voda jsou velmi nákladné. Teplo se bere z plošného podzemního kolektoru nebo z hlubinných vrtů. Ty bývají hluboké 100 až 150 metrů. Nejekonomičtějším typem tepelného čerpadla jsou zařízení vzduch/voda, kde je teplo odebíráno ze vzduchu přes výparník, přes nějž proudí venkovní vzduch. Pořizovací náklady jsou nízké a instalace je snadná. Nevýhodou je, že množství tepla je závislé na teplotě okolního vzduchu. Díky státní dotaci na tepelná čerpadla lze při pořízení tohoto zařízení ušetřit až 75 procent nákladů. Vyberte si typ, který bude pro vás nejvýhodnější.

U nás si můžete vybrat tepelná čerpadla těchto značek: