Topná sezóna za dveřmi

Topná sezóna za dveřmi

Letní dny musíme pomalu vyměnit za studená rána i večery. Nastává tak období, kdy začínáme v našich domácnostech topit.

Topná sezóna, co to znamená

Ti, kteří se musejí spoléhat na počátek topné sezóny, vědí, že začala již 1. září. Upraveno je toto období konkrétně v rámci vyhlášky č. 194/2007 Sb. Zde je navíc přesněji definováno, které podmínky musejí být splněny k tomu, aby dodavatel začal dodávat teplo.

Vyžaduje se, aby byla navíc splněna podmínka teplotní. Ta konkrétně stanovuje, že průměrná denní teplota vzduchu nemá v dané lokalitě klesnout na hodnotu nižší než 13 ⁰C. A to navíc ve dvou po sobě následujících dnech. Zároveň se nemá očekávat ještě razantní oteplení. S kolísáním teplot se v tomto období ještě počítá.

Jestliže výše uvedené splněno nebude, čekají vás, s nadsázkou řečeno, pouze studené radiátory. V souladu s vyhláškou je navíc i to, že vytápění může být přerušeno, jestliže se teplotní podmínky změní.

Teplárenské společnosti však mohou teplo začít dodávat i mimo vymezené období. Je k tomu však nutné, aby se na podobném požadavku shodly alespoň dvě třetiny koncových spotřebitelů a teplárna si navíc počká na oficiální žádost.

Zvolte si vhodné vytápění

Kdo tak nechce být závislý na dodavateli energie a míní využívat vytápění libovolně, jednoznačně by měl uvažovat o tom, jaký způsob bydlení zvolí. Majitelé panelákových bytů musejí vyčkat, kdy se k nim teplo dostane. V rodinném domě podobná úskalí přirozeně řešit nemusíte.

I tady vás ale čeká přemýšlení nad vytápěním. Zapotřebí je totiž zvolit si vhodný způsob. V současné době platí za jednu z nejlepších možností tepelné čerpadlo. Tepelná čerpadla patří k mimořádně úsporným zdrojům energie, které nejsou závislé na cenách energií tradičních. Druhou volbu představuje také topení za pomocí klimatizace, které dnes platí za mimořádně atraktivní způsob vytápění s řadou výhod, mimo jiné i poměrně nízkou cenou.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo