Jak správně vybrat klimatizaci?

Dnes už si větší kancelář nebo moderní dům bez klimatizace nelze ani představit. Ale jak správně vybrat klimatizaci? Při výběru je předem dobré vědět, do...

Dnes už si větší kancelář nebo moderní dům bez klimatizace nelze ani představit. Ale jak správně vybrat klimatizaci? Při výběru je předem dobré vědět, do jakých prostorů ji budeme potřebovat. Například místnosti s počítačovými servery, které generují velké teplo, potřebují klimatizaci s vyšším výkonem než jen podle čtverečních metrů. Větší výkon budeme potřebovat k chlazení podkrovních místností, pokojů obrácených na jih, nebo prostorů, kde je velké množství spotřebičů. V bytě či kanceláři zase oceníme nízkou hlučnost zařízení.

Pro více kanceláří použijte multisplitové provedení

Pří výběru klimatizace posuzujeme i efektivitu zařízení. Pokud máte velký byt nebo více kanceláří, je zbytečné používat vždy samostatnou klimatizační jednotku. Vhodnější je použít tzv. multisplitové provedení. Skládá se z jedné venkovní jednotky a několika vnitřních modulů. Můžete mít například klimatizaci 1:5, což znamená, že máte jednu venkovní a pět vnitřních klimatizačních jednotek. Při výběru nezapomínejte na estetický vzhled. Dnešní vnitřní jednotky jsou nenápadné, můžete je umístit na stěnu, jako kazetu do stropního podhledu, mezi stropní panely, pod okenní parapet či pod strop.

Klimatizace umí odfiltrovat pyly a alergeny

S výkonem klimatizace souvisí i spotřeba energie. Ale některé výkonné značky mají nižší spotřebu už proto, že používají unikátní invertorové technologie. Zařízení má právě takový odběr energie, který je v danou chvíli potřeba. To výrazně snižuje roční spotřebu elektrické energie. Klimatizace umí víc než jen chladit vzduch v místnosti. Například značka Toshiba, kterou dodáváme a montujeme, je vybavena vícestupňovým filtrem, který zachytává pyly a alergeny, a díky dezinfekčním účinkům likviduje různé choroboplodné zárodky. Dodáváme špičkové výrobky značek ToshibaLG nebo alternativní produkty značky Hokkaido s atraktivním poměrem cena/výkon.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo