Rekonstruujete byt či dům? Nejvhodnější doba pro pořízení podlahového topení!

Kdo někdy rekonstruoval svůj byt či dům, určitě vám potvrdí, že se jedná o jednu z nejvíce psychicky náročných věcí pod sluncem, o které po jejím dokončení nechcete dlouho ani slyšet, natož ji opakovat.

Rekonstruujete byt či dům? Nejvhodnější doba pro pořízení podlahového topení!

Kdo někdy rekonstruoval svůj byt či dům, určitě vám potvrdí, že se jedná o jednu z nejvíce psychicky náročných věcí pod sluncem, o které po jejím dokončení nechcete dlouho ani slyšet, natož ji opakovat.

Nejenom, že v její počáteční fázi vidíte, jak se vaše obydlí demontuje a míří rovnou na skládku, navíc v tom rozpadlém prostředí musíte nadále fungovat. Je proto záhodno nepouštět se do rekonstrukce po hlavě a spíše si vše dobře promyslet. Ať už se chystáte rekonstruovat jakoukoliv část svého domova, popřemýšlejte, zdali byste ji nemohli doplnit něčím dalším. Například přestupem na podlahové topení.

Šetrné k financím i vašemu zdraví

Důvodů proč vyměnit staré radiátory za topení v podlaze je několik. Tím prvním, který snad vyváží i vyšší finanční náročnost vaší rekonstrukce, je fakt, že finanční úspora oproti vytápění radiátory je až 30 %. Jedná se tedy o investici s velice rychlou návratností. Další výraznou výhodou podlahového topení je jeho šetrnost k vašemu zdraví. Díky tomu, že vzduch je vyhříván odspoda a zcela rovnoměrně, nedochází k výraznému proudění vzduchu, jež je typické pro radiátory, a které do ovzduší vynáší spoustu prachových částic spolu s roztoči, kteří mohou způsobit četné alergické reakce.

Plnohodnotné topení, nikoliv jen doplněk

Mnoho lidí se domnívá, že podlahové topení není natolik výkonné, aby dokázalo radiátorům konkurovat. Pravdou však je, že technologie teplovodního topení urazila za posledních pár let opravdu velký kus cesty a v současné době mohou podlahová topení v množství distribuovaného tepla radiátorům směle konkurovat. Této skutečnosti ještě napomáhá fakt, že podlahové vytápění hřeje od nohou, čím znatelně navyšuje pocitovou teplotu.

Čistý design a více místa

Dalším argumentem mluvícím ve prospěch podlahového topení je fakt, že nijak nezasahuje do rozvržení užitné plochy. Žádná skříň, linka nebo gauč již nebudou topení zaclánět a omezovat jeho proudění vzduchu potřebné k vyhřátí celého prostoru. Díky této nenápadnosti je pak podlahové topení ideální variantou pro všechny milovníky čistého designu, neboť nebude ničím narušovat váš pečlivě navržený interiér.

Nebojte se kombinovat

Pokud si ohledně výkonu podlahového topení stále nejste jisti, mějte na paměti, že je možné jej kombinovat i s radiátory. Ty ho mohou doplnit například v situacích, kdy se domů vracíte po dlouhé době a chcete obytný prostor vytopit na pokojovou teplotu co nejrychleji. Kombinace obou typů vytápění je také ideálním řešením pro vícepodlažní domy, v kterých se druhé patro používá pouze občasně. Podlahové topení z nižších pater udrží v horním podlaží přijatelnou teplotu, kterou budete moct v případě potřeby navýšit pomocí radiátorů.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo