Vytápění klimatizací a důvody proč se vyplatí

Vytápění klimatizací a důvody proč se vyplatí

Ať už klimatizaci vlastníte nebo uvažujete o jejím pořízení do domácnosti, měli byste vědět, že klimatizace vám poslouží po celý rok, nejen v létě. Součástí klimatizace je totiž tepelné čerpadlo, a kromě chlazení dokáže také vzduch ohřívat. První otázka, která vás bezpochyby napadne – kolik to ale bude stát. V našem článku vám zodpovíme to hlavní a přiblížíme výhody vytápění bytu či domu právě klimatizací.

Na co se zaměřit

Mějte na paměti, že mobilní klimatizace se na vytápění z důvodu nízké efektivity nehodí. V případě, že uvažujete o pořízení klimatizace, kterou budete využívat i na vytápění, vybírejte z klimatizací nástěnných a parapetních. Ty fungují na principu jako tepelné čerpadlo a při provozu si berou 80% ze vzduchu a jen 20% energie ze sítě.

Dříve se klimatizace využívaly primárně na vytápění jednotlivých místností či menších bytů. Díky modernizaci a vývoji jsou nyní k dostání i modely, které jsou optimalizované na vytápění a mohou sloužit jako jediný zdroj tepla i pro celý rodinný dům. Vytápění klimatizací je také zároveň skvělý doplněk podlahového vytápění a vyplatí se i tam, kde potřebujete nárazově přitopit.

Kolik to bude stát?

Cena moderních a úsporných klimatizací se pohybuje od 30 000 Kč. Hlavními výhodami vytápění klimatizací jsou především rychlost vytápění a nízká spotřeba elektřiny. Toto se v době, kdy se pomalu elektřina stává drahou komoditou, opravdu vyplatí. Na trhu je samozřejmě velice široká nabídka modelů, ale ne všechny jsou vhodné i na vytápění. Proto je důležité se při výběru klimatizace či samotném projektování a plánování vašeho rodinného domu obrátit na odborníky. Ti s vámi vyberou ten vhodný typ a ideální řešení vašich požadavků.

Vsaďte na odborníky

M-klima působí na trhu již přes 20 let a je je jedničkou v oboru klimatizací, tepelných čerpadel, průmyslového chlazení a solárních panelů. Díky svým zkušenostem a spolupráci se špičkami na trhu jako jsou Daikin a Toshiba nabízíme komplexní služby od projektu, montáže i servisu a věříme, že jsme tím nejvhodnějším a profesionálním partnerem v této oblasti.

Pokud byste měli zájem o konzultaci a potřebujete poradit s výběrem, neváhejte nás kontaktovat.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo