Zbavte se závislosti na zemním plynu a investujte do tepelného čerpadla

Konec energetické krize je, zdá se, v nedohlednu. Ve velkém ohrožení jsou především dodávky zemního plynu, jehož ceny v současné době atakují historická maxima.

Zbavte se závislosti na zemním plynu a investujte do tepelného čerpadla

Dodavatelé mění ceníky každý týden. Změny na trhu jsou přímo turbulentní, ceny za plyn dle některých odborníků uměle vyšponované. S tím vším ruku v ruce vzrůstá i nervozita a nejistota zákazníků. Ti nevědí, jestli v budoucnu plyn bude, a pokud ano, tak jestli si ho vůbec budou moci dovolit. Atmosféra na velkoobchodním trhu navíc nijak nenaznačuje, že by se situace mohla uklidnit.

Přemýšlejte o jiných zdrojích energie

Ceny zkrátka dolů nepůjdou. Ony v nejbližší době bohužel nebudou ani stagnovat. To domácnosti, které jsou na plynu závislé, nutí přemýšlet o alternativních způsobech vytápění. Spousta z nich svou pozornost obrací na tepelná čerpadla fungující na principu převodu tepla z venkovních prostor, ať již ze vzduchu, země či vody, do interiéru objektu.

Lednička naruby

Tepelné čerpadlo v podstatě pracuje jako lednička naruby. Zatímco lednička odebírá teplo ze svého interiéru a vypouští ho ven, čerpadlo činí naprostý opak. Odebírá energii z venku, přemění ho na teplo, kterým vytopí domácnost. V podstatě se jedná o geniální systém. Spojený s minimálními náklady a tudíž výraznou úsporou energií.

Opravdu znatelná úspora

Nechme hovořit čísla. Před rokem se u zatepleného domu jednalo o zhruba třicetitisícovou úsporu ročně. Současné ceny plynu jsou ale desetinásobné. Pokud jste do této doby topili výhradně plynem, bude vaše úspora více než padesátiprocentní.

Ekologické vytápění a nízký tarif

Další výhodou tepelného čerpadla je, že se jedná o vytápění maximálně ekologické, které životní prostředí nezamořuje žádnými zplodinami. Proto je s ním také spojena nízká distribuční sazba D57d, v jejímž rámci budete mít až po 20 hodin denně k dispozici levnější elektřinu, s níž bude možné čerpadlo napájet.

Tepelná čerpadla pro rodinné i činžovní domy

Tepelným čerpadlem je možné vytápět rodinné i činžovní domy. Budovy malé i velké. Je možné jej napojit na stávající radiátory i podlahové topení. Aniž by bylo nutné měnit rozvody tepla. Nejvyšší úspory lze očekávat u zateplených domů s novými okny s izolačními dvojskly či přímo trojskly. Ještě více vám ušetří kombinace s fotovoltaikou umožňující po část roku vyrábět svou vlastní elektřinu a zajistit tak chod spotřebič v podstatě zadarmo.

Využijte státních dotací

Dobrou zprávou je, že vyšší vstupní investici do tepelného čerpadla je možné snížit. Přispěje vám na ně totiž stát. Nahrazujete-li tepelným čerpadlem neekologický zdroj vytápění (včetně plynu), máte nárok na dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám ve výši až sto tisíc korun a pokrytí až padesáti procent veškerých nákladů. Vstupní investice do tepelného čerpadla se v tomto případě snižuje na polovinu. I z tohoto hlediska lze tepelné čerpadlo v současné době jednoznačně doporučit.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo