4 způsoby, jak ochladit byt. Známe nejlevnější způsob

4 způsoby, jak ochladit byt. Známe nejlevnější způsob

Rychlé řešení, ventilátor

Jako první vás napadne koupit stolní nebo stojací ventilátor. Jejich výhodou je to, že nevyžadují odbornou montáž, mají příznivou pořizovací cenu a můžete je doma mít už za pár okamžiků. Jak ale ventilátory fungují? Ochlazují skutečně vzduch v místnosti? Ne! Ventilátor pouze rozvíří horký vzduch a na průvan reaguje naše tělo příjemnými pocity. Je to ale jen chvilkové ošálení smyslů, uvnitř se naše tělo stále ohřívá a pocit únavy z vysokých teplot nezmizí. Také není možné se na ventilátor spolehnout v noci, k hlubokému spánku potřebujeme skutečnou nízkou teplotu, a ne pouze rozvířený vzduch.

Řešení, které nic nestojí

Jak si v době rostoucích teplot pomáhaly naše babičky? Zavěsily před okna mokrá prostěradla. Vzduch poté proudil do místnosti přes vlhké prostěradlo a částečně ji ochladil. Tato metoda má ale svá úskalí. Má jen velmi malou účinnost. Ochlazení místnosti je minimální. Prostěradlo v horkém letním dni uschne už za hodinu a to znamená, že byste jej museli namáčet a znovu věšet třeba patnáctkrát za den, abyste si malinko ochladili místnost i během noci. Druhým problémem je, že se do interiéru bude dostávat vlhký vzduch. Vlhké horko je mnohem nepříjemnější než horko suché. Znáte pocit dusna těsně před bouřkou? Podobný charakter bude mít vzduch u vás doma.

Řešení bez nutnosti odborné instalace

Účinnějším způsobem, jak snížit teplotu vzduchu v místnosti je pořízení mobilní klimatizační jednotky. Jedná se o nemalou investici, proto je třeba si její pořízení dobře promyslet. Jaké jsou výhody? Mobilní klimatizace skutečně dokáže snížit teplotu v místnosti a je relativně účinným řešením, když potřebujete okamžitě pocit komfortu. Další výhodou je, že není nutná odborná instalace. Nevýhody bohužel převýší výhody. Mobilní klimatizace je velmi hlučná a není možné ji použít v noci. V interiéru vám bude překážet a nevypadá hezky. Oproti klasickým klimatizačním jednotkám má nižší účinnost a vyšší spotřebu elektrické energie. Investice se vám prodraží.

Nejzávažnějším problémem je ale nutnost umístit odvod tepla mimo interiér. Jak zajistíte, aby široká hadice vedla ven z okna a z tohoto okna neproudil do místnosti znovu horký vzduch? Nejrůznější způsoby utěsnění dekami a ručníky opravdu nejsou funkční. Za investované peníze dostanete jen malou odměnu.

Nejúčinnější řešení, klimatizační jednotka

Přestože klimatizační jednotka vyžaduje odbornou instalaci a je větším investičním výdajem, v dlouhodobém horizontu je to právě ona, která se nejvíce vyplatí. Dokonale ochladí vzduch v místnosti a rychle sníží teplotu interiéru. Můžete se na ni spolehnout i v noci a tropické teploty už vás v užívání bytu nebudou nijak omezovat. Venkovní jednotka je umístěna mimo obytnou část, a proto nejste obtěžování hlukem. Klimatizační jednotka vám bude sloužit desítky let. Kdykoliv budete toužit po příjemnějších teplotách v interiéru, skutečně je dostanete. Modely jsou propracovány tak, aby byly designovým skvostem, hodí se do každého interiéru.

Už jste se rozhodli, jakému typu chlazení interiéru dáte přednost?

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo