Teploty stoupají, jak správně používat klimatizaci?

Teploty stoupají, jak správně používat klimatizaci?

Rostoucí poptávka po klimatizačních jednotkách odráží častější výskyt tropických dní a také zvyšující se požadavky na životní komfort.

Samotná instalace klimatizace je ponechávána na odborných firmách. Její provoz i údržba jsou pak ale na jejím uživateli či majiteli.

Jedná se o spotřebič, jehož používání má svá pravidla. Pravidla, která chrání naše zdraví.

Jak v létě nenastydnout aneb nastavení vnitřní teploty

  • Uživatelé mají občas pocit, že se musí schladit do zásoby a nastavují ty nejnižší teploty, které jim přístroj dovolí. Takový postup škodí našemu tělu, které není strojem, a má problém zvládnout extrémní teplotní výkyvy.
  • Ideální rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou je 6°C.

Teplotními podmínkami na klimatizovaném pracovišti se zabývá nařízení vlády č. 361/2007, které stanovuje nejnižší teplotu 24,5 °C pro práci vsedě a 23 °C pro práci převážně vsedě spojenou s lehkou manuální prací rukou a paží.

Proč nemířit příjemně chladivý vzduch přímo na sebe

  • Dlouhodobé působení klimatizovaného vzduchu přímo na naše tělo dokáže přinést zdravotní komplikace ve formě svalových ztuhlostí. Ztuhlé šíjové svaly mohou přinést problémy s páteří i bolesti hlavy.

Na trhu jsou dostupné klimatizace se senzory, které detekují pozici člověka a ochlazený vzduch cílí mimo něj.

Klimatizace není bezúdržbová

  • V manuálu produktu uvádí výrobce konkrétní požadavky na údržbu, které prodlužují životnost spotřebiči a nám chrání zdraví.
  • Výrobek se může skládat až z několika filtrů. Podstatou údržby filtrů je eliminace bakterií. Základní (hrubší) prachový filtr domácí jednotky může být požadováno čistit jednou za dva týdny. Další filtry pak jednou za půl roku s úplnou výměnou jednou za tři roky.

Čištění filtrů klimatizací v komerčních prostorech (ať už bankách či kancelářích) bývá ponecháno kvalifikovaným osobám podle periody udávané výrobcem.

Používejme vynález, který lidstvu slouží už přes sto let. Nicméně nezapomeňme dát jeho užívání řád.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo