Kotlíková dotace 2019 je tady

Kotlíková dotace se pomalu ale jistě přehoupla do své třetí vlny, která čeká na své nové žadatele, kteří mají chuť vyměnit svůj neekologický kotel na principu tuhých paliv za kondenzační plynový kotel, nízkoemisní kotel na tuhá paliva či za tepelné čerpadlo.

Kotlíková dotace 2019 je tady

Kotlíková dotace se pomalu ale jistě přehoupla do své třetí vlny, která čeká na své nové žadatele, kteří mají chuť vyměnit svůj neekologický kotel na principu tuhých paliv za kondenzační plynový kotel, nízkoemisní kotel na tuhá paliva či za tepelné čerpadlo. Pokud tedy patříte mezi rodinu, která má ve svém domě podobný typ kotle a chtěli byste v letošním roce požádat o kotlíkovou dotaci, je ta správná doba. Kotlíková dotace totiž pokryje nejen nákup samotného kotle, nýbrž i projektovou dokumentaci, instalační práce, stavební práce a samozřejmě i likvidaci starého kotle. Pokud tedy máte zájem na tom, podílet se na lepších zítřcích, jistě se o svou kotlíkovou dotaci přihlaste, co možná nejdříve.

Na co se kotlíková dotace v roce 2019 bude vztahovat?

Jak již bylo řečeno, kotlíková dotace se v roce 2019 bude vztahovat nejen na nákup nového ekologičtějšího kotle, nýbrž i na instalaci s kotlem spojenou, dále na projektovou dokumentaci, veškeré stavební práce, které bude instalace kotel obnášet a rovněž i na projektovou dokumentaci. Stejně tak můžete dotací pokrýt i likvidaci vašeho stávajícího kotle.

Víte, o kotlíkové půjčce?

Některé kraje v ČR jsou zařazeny do programu s názvem RESTART. Respektive se jedná o kraj Ústecký, Karlovarský a Moravskoslezký, kde je kraj ochoten domácnostem, které nemají dostatek finančních prostředků na výměnu svého kotle, poskytnout takzvanou kotlíkovou půjčku. Státní fond životního prostředí těmto krajům nabídl v přepočtu více jak 740 milionů korun. Pokud tedy bydlíte v některém z těchto krajů, jistě vás tato kotlíková půjčka potěší a to v termínu od 6.2. 2019 do 29.11.2019.

O kolik prostředků můžete v rámci kotlíkové dotace požádat?

Výše každé kotlíkové dotace se pohybuje okolo 70 až 80% z celkových uznatelných nákladů. Finální částka je vždy určena na základě toho, jaký typ tepelného zdroje si do své domácnosti instalujete. Strop ovšem tvoří částka 120.000 Kč, ke které je třeba přičíst ještě 7.500 Kč za takzvané prioritní území. Tato částka je stanovena skálopevně dle účelu samotného využití. Pokud ovšem využijete kombinace s dotací s názvem Nová zelená úsporám, čeká vás navíc dalších příjemných 20.000 Kč.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo