8 důvodů pro pořízení klimatizace přesně pro vaši domácnost

8 důvodů pro pořízení klimatizace přesně pro vaši domácnost

1. Klimatizace je mnohem účinnější než větrák

Většina lidí si místo klimatizace pořizuje klasický větrák. Jedná se sice o výrazně levnější řešení, ale za to méně účinnější. Pokud chcete v místnosti dosáhnout příjemné teploty, větrák vám rozhodně stačit nebude. Má totiž malý výkon, který nestačí na ochlazení celého prostoru a pokud ho vypnete, máte během chvilky v místnosti opět horko.

V tomto ohledu je klimatizace ideální. Má dostatečný výkon a možnost na stavení vámi požadované teploty. Toto zařízení je sice finančně nákladnější, nicméně investice se vám rozhodně vyplatí.

2. Jednoduché nastavení vámi požadované teploty

Jak již bylo zmíněno v předchozím typu, klimatizace poskytují velmi snadnou regulaci teploty zas pomoci dálkového ovládání. Po zapnutí klimatizace se během několika málo minut teplota sníží na požadovanou úroveň. Ať už si pořídíte malou mobilní nebo větší výkonnou jednotku, vždy nastavíte teplotu, kterou právě chcete a můžete ji kdykoliv změnit. Dnes jsou vyráběny i moderní klimatizace, které lze ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu díky doplňkovému WIFI modulu. Tato funkce má výhodu v tom, že nemusíte hledat dálkové ovládání ke klimatizaci. Postačí vám telefon, který máte pořád u sebe.

3. Klimatizace má kladný dopad na vaše zdraví

Klimatizace má mnoho výhod. Jednou z nich je, že oproti jiným zařízením tohoto typů má pozitivní vliv na vaše zdraví. Pokud často pracujete nebo odpočíváte v přehřáté místnosti, může dojít k častým únavám a hůř se vám bude myslet. Jestli trávíte v takovémto prostředí čas i v noci, může se vám hůře spát, budete se často probouzet a potit. Pokud klimatizaci správně používáte, tyto obtíže se rychle zmírní, protože v místnosti bude vytvořena ideální teplota.

Klimatizace navíc obsahuje filtry, díky kterým zařízení funguje jako čistička vzduchu. Odstraňuje prachové částice, bakterie a nečistoty, které jsou ve vzduchu obsaženy, a zároveň snižuje vlhkost vzduchu. To má příznivý dopad zejména pro alergiky, kterým takto znečištěný vzduch může škodit.

4. Klimatizace vytváří ideální pracovní prostředí

Klimatizační jednotky se nevyužívají pouze v bytech nebo domech. Jsou čím dál častěji montovány do velikých výrobních hal, kde se přes léto špatně pracuje. Vysoké teploty zapříčiňují zhoršení stavu zaměstnanců, kteří jsou unavení a mohou při práci dělat chyby. Použitím klimatizace se docílí, že na pracovišti bude vytvořeno standardní prostředí, které je důležité pro správné fungování společnosti.

Rozměrově menší klimatizační zařízení jsou také montována do vozidel, kde řidičům zajišťují, aby kabiny nebyly přehřáté. To je například důležité u strojvedoucích, kteří se během celé směny musí soustředit na provoz. I zde je zapotřebí vytvořit standardní pracovní prostředí.

5. Klimatizace slouží i jako topení

Snižování teploty je u klimatizací základní funkcí. Dají se však využít i pro celoroční provoz, protože v zimě mohou sloužit k vysoušení a vytápění místnosti. Nelze tímto zařízením plně nahradit celý topný systém v domácnosti, protože by se jednalo o nákladnou a nepraktickou investici. Klimatizace k vytápění lze použít v kanceláři nebo ve výrobní hale.

6. Mobilita a rychlá instalace díky malým rozměrům

Klimatizace jsou obecně velmi mobilní. Mají malé rozměry. Tím se snadno přenáší a montují na téměř jakékoliv místo. Na rozdíl od stacionárních klimatizací nepotřebují mobilní zařízení žádné stavební úpravy. Lze je využívat podle aktuální potřeby.

Všechny klimatizace jsou nainstalované za „chvilku“. Existuje celá řada firem, které se prodejem a montáží klimatizací zabývají, proto se nemusíte o nic starat. Technik, který vám klimatizaci doveze, ji také nainstaluje a během stejného dne si budete moci užívat příjemnou teplotu.

7. Moderní a originální design

Tuto variantu ocení zejména bytový designéři. Na trhu existují klimatizace, které mají moderní design a skvěle zapadnou do místnosti a dají se sladit s použitým nábytkem. Vybrat si tak můžete nejen z funkcí, ale i z celkového provedení klimatizace. Barevné provedení je nejčastěji bílé, ale existují i šedé nebo černé varianty.

8. Široká nabídka produktů

Na trhu nyní existuje široká nabídka klimatizací. To je také jeden z důvodů proč si ji pořídit. Každý model je odlišný svým vzhledem, rozměry, výkonem, regulací nebo způsobem montáže. Výhodou kromě široké nabídky je stále nižší pořizovací cena, která se odvíjí od velikosti a výkonu.

Důvodů pro výběr klimatizace do domácnosti, kanceláře či výrobní haly je celá řada. Toto zařízení je nejlepším způsobem, jak dosáhnout ideálních podmínek na pracovišti i doma, kde se vám bude lépe odpočívat, pracovat a spát. Má malé rozměry, snadno se instaluje a ovládá. Výkon každé klimatizace je jiný, proto je důležité vybrat ten správný v závislosti na velikosti vaší místnosti. Ceny těchto zařízení jsou stále více dostupnější, ovšem je třeba se připravit na několika tisícovou investici, která se vyplatí.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo