Pomůžeme Vám vybrat správné tepelné čerpadlo.

Neváhejte a obraťte se na náš tým, protože investice do tepelného čerpadla je rozhodně tou správnou volbou.

Jak vybrat tepelné čerpadlo

Pokud jste se rozhodli investovat do pořízení tepelného čerpadla, je to správná volba, protože jeho provoz je několikanásobně levnější než u jiných zdrojů tepla. Ale vzhledem ke značné investici do tohoto topení se vyplatí zvolit správný typ tepelného čerpadla. Je nutné vybírat nejen podle vašich možností, ale i podle výkonu, aby zařízení pokrylo energetické potřeby vašeho domu. Některé typy čerpadel jsou výhodné i proto, že v létě fungují jako klimatizace.

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda se hodí i do chladnějších oblastí

Dříve se tvrdilo, že tepelné čerpadlo je nutné vybírat podle toho, kde je objekt umístěn. Zda v horské oblasti, kde je chladnější a vlhčí podnebí, nebo v nížině, kde jsou teploty celý rok vyšší. Ale tepelné čerpadla typu vzduch/voda, která měla původně v chladných horských oblastech o něco vyšší nároky na spotřebu elektrické energie, jsou dnes stejně vhodná jako čerpadla země/voda. Výstavba teplotně dobře izolovaných domů, tzv. nízkoenergetických objektů totiž tuto nevýhodu prakticky odstranila. Pro vytápění dobře izolovaných objektů už není potřeba ohřát otopný systém na tak vysoké teploty jako dříve. V našem teplotním pásmu se zařízení typu vzduch/voda využívá daleko častěji než typ země/voda, který je velmi drahý.

Výkon čerpadla musí odpovídat požadavkům vašeho domu

Když vybíráte vhodné tepelné čerpadlo, držte se některých zásad. Vyvarujete se pozdějších komplikaci. Nekupujte tepelné čerpadlo samostatně, ale vždy s kompletní dodávkou, tedy projektem, montáží a uvedením do provozu. Ověřte si, zda výkon tepelného čerpadla odpovídá požadavkům vašeho domu. Výkon tepelného čerpadla by měl vyrovnat 50 až 100 % tepelné ztráty při nejnižší místní výpočtové teplotě. Pro Česko je tato hodnota -15 stupňů Celsia, ale v nížinách je nižší. Vyberte si správný typ i výkon tepelného čerpadla. Naše firma dodává a montuje tepelná čerpadla typu vzduch/voda značek Toshiba a Daikin, která jsou úsporná i v chladnějších oblastech.