Zpříjemněte si léto v podkroví: Jak správně vybrat klimatizaci

Podkroví a letní teploty nejdou dohromady. Uvažujete o domácí klimatizaci a nevíte, na co se zaměřit? Jak vybrat klimatizaci do podkroví, vám napovíme v článku.

Zpříjemněte si léto v podkroví: Jak správně vybrat klimatizaci

Při stále extrémnějších teplotách se může, obzvlášť v létě, jevit prostor v podkroví jako pekelná výheň. Pokud nepomáhá zastínění, je na řadě klimatizace. Jak vybrat tu správnou klimatizaci do podkrovních prostor?

Specifika klimatizace v podkroví

S podkrovím je to vždy trochu problematičtější. Na první pohled sice vypadá podkrovní byt nebo ložnice jako romantika, ale realita je už trochu jiná. Obecně platí, že pokud chcete instalovat klimatizaci do podkroví dodatečně (ne při výstavbě), bude celé řešení finančně i časově náročnější než u klimatizací do jiných místností. Je také nutné počítat s vyšší potřebou výkonu.

Jaký druh klimatizace vybrat?

Jako nejvhodnější varianta se do střešních prostor jeví systém Split, který se skládá z vnitřní a vnější jednotky. Ať už vybíráte klimatizaci do bytu, nebo domu, podmínky jsou stejné. Potřebujete mít přístup na střechu a dostatečně velká okna, kudy klimatizační jednotku na střechu dopravit. Jedinou nevýhodou Split klimatizace je potřeba instalovat venkovní jednotku. Aby bylo možné jednotky propojit, musí se do střechy udělat otvor, kterým bude možné vést elektřinu a potrubí.

Další možností je potom mobilní klimatizace, která je ale velmi hlučná. Proto se nehodí například do podkrovní ložnice. Dalším problémem mobilní klimatizace je nutnost odvádět teplo mimo interiér. Široká hadice potřebuje dostatečný prostor, a tak stejně nakonec budete nuceni do zdi vrtat.

Řešení? Ve smyslu umístění do podkrovního prostoru doporučujeme nástěnnou klimatizaci, jejíž instalace i obsluha je ze Split klimatizací nejjednodušší.

Jaký výkon klimatizace je pro podkroví potřeba?

Běžný výkon se pohybuje mezi 2–3 kW a zvládne ochladit prostor o objemu 70 m3. U střešních prostor byste měli počítat s trochu silnějším výkonem. Pokud si s výpočtem výkonu nevíte rady, je vždy lepší poradit se s konkrétní firmou, která vám bude klimatizaci instalovat.

Jakou značku klimatizace?

  • Klimatizace Toshiba: Klimatizace značky Toshiba patří mezi nejefektivnější zařízení na trhu. Mají velmi tichý provoz a díky unikátnímu dvoustupňovému rotačnímu vačkovému kompresoru také vyšší účinnost, nižší spotřebu a delší životnost.
  • Klimatizace Daikin: Daikin zase nabízí velké množství designových variant s řadou ocenění. Kromě toho mají klimatizace Daikin díky invertorové technologii velice vysokou energetickou účinnost a zvládnou chladit, vytápět, zvlhčovat i čistit vzduch.
  • Klimatizace LG: Pokud vám leží na srdci životní prostředí, pravděpodobně budete chtít vybírat mezi klimatizacemi od značky LG. Nejenže jsou snadno a rychle instalovatelné, ale firma navíc používá pouze ekologicky šetrná chladiva a komponenty.

Klimatizace do podkrovních prostor: Nechte si poradit

Na závěr pro vás máme několik zásad. Zaprvé – až začnou horka, je pozdě. V praxi to znamená, že obvykle zvolíte nejrychlejší a nejjednodušší řešení, které se pak ale projeví na vašem vyúčtování za elektřinu. Klimatizaci vybírejte pečlivě, i pokud spěcháte.

Zadruhé – do svých nákladů vždy počítejte nejenom cenu za klimatizaci samotnou, ale i následně za její provoz. Levná klimatizace se může ve výsledku pořádně prodražit.

A zatřetí – nemusíte na všechno přijít sami. Klimatizaci vybíráte třeba jen jednou za život a není tu prostor pro metodu pokus a omyl. Obraťte se na nás, rádi vás celým procesem výběru provedeme.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo