Dotace na tepelné čerpadlo

Chcete opravdu ušetřit na topení v rodinném domě a přitom mít vysoce efektivní a ekologické topení? Pak zvolte tepelné čerpadlo. Díky pokračujícímu programu Nová zelená úsporám, který podporuje snahu zabránit zbytečným ztrátám tepla v rodinných domech a podporuje i výměnu starých a energetických náročných zdrojů tepla, máte možnost získat až 75 procent z celkových nákladů. A to už se vyplatí. Podle průměrných cen na pořízení tepelného čerpadla můžete při nejvyšší dotaci ušetřit až 100 tisíc korun. Pomůžeme Vám se správným výběrem tepelného čerpadla.

Nejvyšší dotace dostanete, když budete mít zateplený dům

Dotace na tepelné čerpadlo se v roce 2014 poskytuje v rámci opatření C, které je nazváno Efektivní využití zdrojů energie. Stát poskytne peníze v případě, že budete měnit starý kotel buď na tuhá paliva, nebo na kapalná fosilní paliva. Nejvyšší dotace dostanete, když budete mít současně zateplený dům. Dotace činí až 75 % veškerých nákladů na pořízení. Ale i bez zateplení dosáhnete na státní příspěvek. Dotace na tepelné čerpadlo v tomto případě bude 55 %. Tato podpora se týká starších rodinných domů, ale existuje i možnost využít dotaci na novostavby. Peníze lze získat, když rodinný dům po výstavbě splní velmi přísná kritéria pro pasivní domy.

Vždy si musíte najmout odborníka na vypracování posudku

Agenda k získání dotace na tepelné čerpadlo vypadá na první pohled hrozivě, ale pokud se budete držet standardního postupu, na peníze dosáhnete. Nejdříve si najděte odborníka – energetického specialistu, který vám zpracuje posudek na váš záměr pořídit si vhodné tepelné čerpadlo. Seznam těchto specialistů je dostupný na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu. Stavební záměr včetně stavebního posudku projednejte na místním stavebním úřadu. Spolu se zpracovatelem odborného posudku pak vyplňte Krycí list technických parametrů. Pak už stačí jen vyplnit elektronickou žádost o podporu.

Můžete se také podívat jaké je návratnost tepelného čerpadla a kolik můžete s tepelným čerpadlem ušetřit.

Napište nám a my vám připravíme cenovou nabídku na míru. Zcela bez závazků.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.Partneři

logo-toshiba logo-daikin logo-lg logo-niccons logo-aspen hitachi-logo